Zöld tekergő táborok másként

Zöld tekergő táborok másként

Egészségünkre!, Szerző: Sztacho Zoltánné Éva - 2020. Július 27. 383

Ez a nyár most más megközelítésből szervezte a táborokat. Minden gyerek a megszokottnál jobban vágyott a barátaival való együttlét örömeire. Az iskolákban szerveződött napközis táborok az osztálytársakkal és iskolatársakkal olyan közös programokban valósulhattak meg, melyek bár az iskola falai között voltak, mégis tartalmas kikapcsolódást nyújtottak a diákoknak. Ezek a rendezvények Borsod számos falvainak állami és egyházi iskoláiban és Miskolc általános iskoláiban hívták tábori zöld tekergőre a gyerekeket. Ilyen napközis táborokban volt lehetőségem tapasztalataimat, ismereteimet átadni, tanítva tanulni, egy-egy nap keretében nagyon változatos, de annál hasznosabb programokkal megismertetni a gyerekeket.

Az ökológia számos területére kalandoztunk el játékosan formálva a gyerekek gondolkozását: hogyan legyenek felelős földlakók, hogy gazdálkodjanak a föld javaival, mit árul el környezetük megóvásáról, valamint az egészséges életmódról az ökológiai lábnyomuk?

Rádöbbentünk, hogy milyen gazdag a hétköznapok rohanásában észre sem vett belvárosi növény- és állatvilág – nemcsak a parkokban, hanem a város épített örökségét képező épületeken is. Baglyok, békák, pávák, búzakalász, kőrisek és platánok kísérték az utunkat, míg Szent Ferencre, kedves madaraira és farkasára is rá nem találtunk. A kicsik és nagyok programjában a víz egykori, napjainkbeli és jövőbeli szerepével is foglalkoztunk.

A „Mit eszik a világ?” kérdés megválaszolásához bizony jól meg kellett tervezni a bevásárlást: mit hol vegyek, milyen az egészséges ennivaló? Hogyan hasznosítható a hulladék, hogyan lehetek környezetbarát?

Aztán közlekedtünk a régi, jól bevált biciklikkel, megtanultuk a tanpályán a szabályokat: ha élesben vagyunk az utakon, mikre figyeljünk magunk és mások testi épségét megőrizve?

Útravalóul vélhetően sok mindent vittek magukkal a gyerekek. Kedvenc ide vágó idézetem: „Te a történelmet nemcsak tanítod, hanem alakítod is.”

Bízom, hogy a továbbadott ismeretek gazdagították a gyerekeket, és felhívták rá a figyelmüket, hogy a földet nem birtokolni kell, a javait felemészteni, hanem őrizni, védeni, művelni kaptuk a Teremtőtől. Mert Jézus teljesen odaajándékozta nekünk az életét, önmagát, Ő értünk élt és él, hogy mi élni tudjunk, és arra hív, hogy mi is éljünk másokért!

 

Sztacho Zoltánné Éva
Miskolc

 


 
2020_07/3

Keresés a cikkek között

További új cikkek

„Megtanítalak az útra, amelyen járj.“

Tovább az úton a cél felé!

2021. Június 28.

A Tiszavidéki Egyházterület egy újabb mérföldkőhöz érkezett 2021. június 20-án, amikor a gyülekezetek küldöttei megválasztották az egyházterület vezetőtestületét a következő négy évre.

Isten drága gyermekei
-

Így kedveskedtünk a gyerekeknek Gyulán

2021. Június 28.

Május 8-án a gyulai gyülekezet megnyitotta kapuját mindazok előtt, akik már régóta vártak erre a napra.