Felolvasások tizedeinkhez és hálaadományainkhoz

Felolvasások tizedeinkhez és hálaadományainkhoz

A hála szavai, Szerző: Szőllősi Árpád - 2020. Június 02. 534

Miért is adhatunk hálát a jó Istennek az elmúlt időszakból? Ha gyorsan végigpörgetjük az eseményeket, jó érzés látni, hogy a Mindenható milyen sokszor megóvott minket bajtól, bosszúságtól, gondoskodott rólunk, vagy csempészett be örömöket a mindennapjainkba. Ahogy Ő sem feledkezik meg rólunk soha, mi se feledkezzünk meg arról, hogy hűségesen visszaadjuk neki adományainkat és tizedeinket, és ezzel hozzájáruljunk lelkészeink megélhetéséhez és az egyház missziós törekvéseihez.

 

A fogadalom fontossága (június 6.)

A fogadalomnak az a szerepe, hogy megerősítsen minket a stabilitásban. Főként akkor van szükségünk erősítésre, ha Istennek fogadunk meg valamit. Jeremiás azt tanítja nekünk 17:9-ben, hogy a szív csalárdabb mindennél, könnyen be tud minket csapni, mert hajlamosak vagyunk arra, hogy vágyaink eltérítsenek bennünket attól, amit egyébként fontosnak tartunk.

Megmaradni ugyanannál a házastárs mellett vagy az Úr számára megőrizni a szombatot, olyan ételeket enni, amelyek használnak is a szervezetünknek, nemcsak finomak, visszahozni a tizedet az Úrnak vagy éppen segíteni a bajba jutottakon, nem mindig jön természetesen vagy automatikusan, mivel az emberi szív a saját érdekeit keresi, nem Isten akaratát vagy mások előnyét.

A fogadalomra éppen ezek miatt van szükségünk, mert a Szentlélek befolyása következtében összeköt minket Istennel, és segít a krízishelyzetekben. Segít, hogy ne hajoljunk el, ha éppen más szelek fújnak.

Röviden szólva, ha valamilyen fontos, keresztény élettel kapcsolatos dologban elmulasztunk határozott és elkötelezett fogadalmat tenni Isten felé, akkor erősíthetjük a kísértés lehetőségét, hogy ne teljes szívvel kövessük a menny akaratát, és esetlegesen inkább valamilyen egészségtelen kompromisszumot kössünk, amely elvezet minket Jézustól.

Felhívás: Látod-e annak szükségét, hogy valamit megfogadj Isten színe előtt, hogy teljesebben tudd követni Őt?

Mai adományainkat a magyarországi missziónk kiadásainak támogatására szánjuk. Gyűjtsük egybe hálás szívvel hozott tizedeinket és adományainkat, majd imádkozzunk!

A tized jelentősége (június 13.)

A tized visszaadása Istennek fontos jelzése annak, milyen a lelkiállapotunk. Öt egyházi területünknél végzett felmérést Rob McIver ausztrál kutató, aki megállapította, hogy a tized gyakorlata öt másik adventista hitgyakorlattal áll összefüggésben: 1) a napi bibliaolvasással, 2) a naponkénti imaélettel 3) a szombatkezdő és -befejező áhítattal, 4) a szombatiskolai tanulmány rendszeres tanulmányozásával és 5) a szombatiskolai jelenléttel.

Úgy tűnik, hogy mindezek a hitéleti gyakorlatok együttesen erősítik bizalmunkat Istenben és a vele való kapcsolatunkban. Egynek a hiányossága hatással van a többire. Ezek a szempontok jelzésértékűek abban, hogy milyen egyértelmű a lelki életünk. Esetlegesen egyiknek-másiknak a hiánya az Istentől való eltávolodás útjához vezethet minket.

Tehát a bibliaolvasás vagy az imaéletünk elmaradása, esetlegesen a tizedfizetés elhagyása vagy a szombatiskolai életünk feladása jelzi, hogy hitéletünk veszélyben van, tennünk kell valamit a változtatás érdekében, nehogy végletes változás következzen be. Figyeljünk arra, hogy minden területen erős legyen a hitéletünk, tartsuk az Atyával, Jézussal a kapcsolatot a Szentlélek segítségével!

Felhívás: Gondolkodtál már ezeken a szempontokon? Krisztus hűségesen mellettünk áll, és azt kéri tőlünk, hogy erősítsük meg vele a kapcsolatunkat. Ne engedjünk semmilyen kísértésnek!

Gyűjtsük egybe hálás szívvel hozott tizedeinket és adományainkat, majd imádkozzunk!

 

a Sáfársági Szolgálatok Osztálya nevében:
Szőllősi Árpád kincstárnok


 
2020_06/1

Keresés a cikkek között

További új cikkek

„Megtanítalak az útra, amelyen járj.“

Tovább az úton a cél felé!

2021. Június 28.

A Tiszavidéki Egyházterület egy újabb mérföldkőhöz érkezett 2021. június 20-án, amikor a gyülekezetek küldöttei megválasztották az egyházterület vezetőtestületét a következő négy évre.

Isten drága gyermekei
-

Így kedveskedtünk a gyerekeknek Gyulán

2021. Június 28.

Május 8-án a gyulai gyülekezet megnyitotta kapuját mindazok előtt, akik már régóta vártak erre a napra.